PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!

KOZÍ STEZKA

Kozí stezka je zážitková aktivita s kozami pro všechny, kteří mají rádi přírodu a zvířata. A jak to funguje? Půjčíte si u nás kozy vybavené  brašnami do kterých se vleze třeba Vaše svačina a vyrazíte na cestu. Délka trasy se přizpůsobí Vašim možnostem. Cesta je tedy vhodná pro všechny. Trasa vede krajinou Poušova v Třebíči. Na cestě je naplánováno několik zastávek s jednoduchými úkoly hlavně pro děti. Individuálně je možné domlouvat delší výlety (půldenní, celodenní   i vícedenní).

Kozí stezka je v provozu  kdykoliv po telefonické domluvě tel: 736 487 460 , kontaktní osoba Veronika Hlávková.

Ceny dvouhodinové vycházky 150 Kč osoba.

- skupinové slevy již od 5 návštěvníků.

VÝUKOVÉ PROGRAMY PRO TŘÍDY Z MŠ A ZŠ

Pojďte s námi za kozami!

Přijďte s dětmi k nám a seznamte se s životem na malé farmě. Čekat na Vás bude několik ochočených koz, slepice i kočka. Dozvíte se, kde se bere mléko a jak z něj vznikne sýr nebo máslo? Proč má kozel bradku?    A proč se říká mlsná jako koza? Děti si mohou kozy pohladit, vyzkouší si práci na farmě i dojení koz. Od března můžete sledovat narozená kůzlata při jejich hrátkách. A že je koza opravdu chytré zvíře Vám ukáže vycvičený kozel Albert. Výukový program, který je pro mnohé děti velkým zážitkem.

Pes přítel člověka

Snad každé dítě někdy zatouží mít psího kamaráda. Jak by se k němu měly děti chovat, aby se pes stal doopravdy jejich přítelem a nedocházelo mezi nimi ke zbytečným konfliktům?  O tom si budeme nejenom povídat, ale vše si i ukážeme s doprovodem vycvičeného psa. Program si klade za cíl zvýšit povědomí dětí o správném chování ke psům tak, aby nedocházelo k zbytečným útokům psů na děti.

Do programu se zapojuje velká kníračka jménem Gaya.      Gaya je přátelská fena veselé povahy, její kontaktní a milá povaha se hodí při práci s dětmi. Má za sebou speciální výcvik. S dětmi pracuje již několik let.

• DÉLKA PROGRAMŮ I JEJICH OBSAH SE MŮŽE INDIVIDUÁLNĚ PŘIZPŮSOBIT VAŠIM POŽADAVKŮM
  • OBJEDNÁVKY PROGRAMŮ na telefonním čísle 736 487 460 VERONIKA HLÁVKOVÁ, nebo  na emailu kozispolektrebic@gmail.com
  • v případě, že se bude program odehrávat u Vás, bude účtováno cestovné 6Kč/km. (Po Třebíči zdarma)

O NAŠEM AREÁLU:

Areál se nachází v Třebíči v Poušově, za odbočkou do zahrádkářské kolonie, podél břehu řeky Jihlavky. Je vybaven indiánským týpí, do kterého se pohodlně usadí 25 dětí. Kromě vnitřního ohniště v týpí je k dispozici venkovní ohniště s posezením a suchý záchod.

FOTOGALERIE Z PROGRAMŮ

O NÁS:

Jsme lidé, co milují přírodu a poctivou práci. Cítíme potřebu se na chvíli zastavit a trochu zpomalit v dnešní uspěchané době. Chceme, aby i naše děti vyrůstaly ve světě, kde ještě zbyla trocha pokory a lásky  ke všemu živému, k úctě k tradici a ke svým kořenům.

Snažíme se znovu vracet k hodnotám, na které se v dnešním světě lehko zapomíná. Naše zvířata nám to vše každým dnem připomínají. Nutí nás starat se nejen o ně samotné, ale i o půdu a životní prostředí kolem nás. Každodenní práce kolem nich šlechtí naše těla, která se často hrbí někdě v kanceláři (-: Milujeme práci na čerstvém vzduchu, v přítomnosti našeho malého stáda, stejně tak jako večery, kdy si vychutnáváme domácí kozí sýr se sklenkou vína.

Naše zvířata jsou chována celoročně venku s přístupem do přístřešků. Nechceme je zavírat a stádo rozdělovat. Věříme, že tento způsob chovu je zvířatům nejpřirozenější. Mohou žít ve stádě po boku ostatních zvířat a samy si mohou zvolit, kdy budou venku, půjdou se napást nobo odpočívat.

Pokud přicházíte v podobném duchu, vítejte! Rádi se s Vámi o vše podělíme.

.

NOVINKY:

Kůzlata:

Každý rok nabízíme prodej námi odchovaných kůzlat do dalšího chovu. Kozičky mají výborný předpoklad velkého nádoje a chutného mléka, stejně jako mají jejich matky.

Cena dohodou.

• Podívejte se na video, jak si kůzlata hrají ve věku dvou týdnů.

Podpořili nás: